PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
Wystawa jubileuszowa
04.10.2023.

wystawa_plansza_min.jpg W Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Muzeum Przyrodniczym w Ustrzykach Dolnych można obejrzeć nową jubileuszową wystawę fotograficzną pt. „Skarby natury i kultury Bieszczadzkiego Parku Narodowego”.

 

Czytaj całość…
 
Ogólnopolska Konferencja Jubileuszowa- sesja terenowa
03.10.2023.
sesja-terenowa-min.jpg Drugiego dnia konferencji jubileuszowej odbyła się sesja terenowa w Bieszczadzki Park Narodowy, z podziałem na dwie trasy - wysokogórską (Przełęcz Wyżna - schron BdPN Chatka Puchatka II-Suche Rzeki TSEE) i dolinną - górny San do źródeł i torfowisko w Tarnawie. Podczas sesji terenowych opowiadaliśmy o udostępnianiu Parku do zwiedzania i edukacji, pokazaliśmy nową infrastrukturę i wymienialiśmy się doświadczeniem. Pogoda była słoneczna, nastroje uczestników wspaniałe, aż żal było kończyć....
Fot. Paweł Marczakowski, Grażyna Holly i Ewa Bujalska
Sobota, 30.09.2023 r.
 
Multimedialny spektakl artystyczny "Skarby przyrody i kultury Bieszczadzkiego Parku Narodowego"
03.10.2023.
koncert-min.jpg Multimedialny spektakl artystyczny „Skarby przyrody i kultury Bieszczadzkiego Parku Narodowego” był doskonałym uzupełnieniem edukacyjnym części referatowej, w ramach okolicznościowej konferencji jubileuszowej. Muzyka w wykonaniu zespołu DesOrient, z bogatym instrumentarium i muzyką etniczną inspirowaną przyrodą i kulturą Karpat, wraz z pokazem diaporam, przeniosła wszystkich w tajemniczy świat bieszczadzkiej przyrody...
Czytaj całość…
 
Ogólnopolska Konferencja Jubileuszowa- sesja okolicznościowa w sali Ustrzyckiego Domu Kultury
03.10.2023.

sesja-okolicznosciowa-min.jpg Podczas sesji odbyły się wystąpienia okolicznościowe zaproszonych Gości, projekcja filmu dokumentalnego „50 lat ochrony dziedzictwa przyrodniczego Bieszczadów Zachodnich” przygotowanego przez TVP Rzeszów przy współpracy z BdPN oraz prezentacje. Zgodnie z programem odbyły się m.in. prelekcje: "Historia utworzenia i powiększania BdPN" – dr inż. Stanisław Kucharzyk, dr Tomasz Winnicki, "Wkład Rady Naukowej BdPN w działalność parku, podsumowanie wszystkich kadencji Rady" - prof. Bogdan Zemanek, prof. Krzysztof Kukuła, "Bieszczadzki Park Narodowy 1973-2023: dorobek, wyzwania oraz pozycja międzynarodowa" - dr Ryszard Prędki, "Ochrona i naukowe poznanie Bieszczadów" - prof. Marek Drewnik (przyroda nieożywiona), prof. Krzysztof Kukuła (fauna), dr inż. Stanisław Kucharzyk, prof. Krystyna Przybylska (ekosystemy leśne) oraz prof. Józef Mitka, prof. Bogdan Zemanek (flora).

Czytaj całość…
 
Uroczyste otwarcie Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach D.
03.10.2023.
otwarcie-muzeum-min.jpg W ramach Ogólnopolskiej Konferencji Jubileuszowej pn.: „Bieszczadzki Park Narodowy (1973-2023) – dorobek w zakresie ochrony zasobów przyrodniczych i krajobrazowych" pod patronatem honorowym Ministra Klimatu i Środowiska, odbyło się w piątek 29.09.2023 r. uroczyste otwarcie Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych, po zakończeniu jego gruntownej modernizacji, W ramach uroczystości uczestnicy zwiedzili jubileuszową wystawę okolicznościową oraz ekspozycje muzealne i Ośrodek w nowej odsłonie, z ogrodem edukacyjnym w jego otoczeniu.
Czytaj całość…
 
Uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru dla Bieszczadzkiego Parku Narodowego
03.10.2023.

poswiecenia-sztandaru-min.jpg Rozpoczęcie obchodów 50-lecia BdPN rozpoczęła uroczystość nadania i poświęcenia sztandaru dla Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Sztandar, z napisem: "W służbie ochrony ojczystej przyrody" został ufundowany z inicjatywy dyrekcji oraz pracowników Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Nadania sztandaru dokonał Dyrektor Departamentu Ochrony Przyrody dr Łukasz Rejt.

Czytaj całość…
 
Torfowisko Tarnawa z nową tablicą edukacyjną
30.09.2023.

ImageTorfowiska wysokie w Bieszczadzkim Parku Narodowym należą do zbiorowisk roślinnych o najdłuższej historii, liczonej w tysiącach lat. Najstarszym znanym torfowiskiem w regionie jest Tarnawa Wyżna, którego wiek według datowań radiowęglowych szacuje się na około 13,5 tys. lat. Składa się z dwóch odrębnych płatów i charakteryzuje się mozaiką mszarów, zbiorowisk krzewinkowych, turzycowisk, zarośli i borów, a na okrajkach również szuwarów i ziołorośli. Ze względu na swą unikatowość ekosystemy torfowiskowe stanowią cenny element nie tylko przyrody, ale również krajobrazu bieszczadzkiej „krainy dolin”.

Image O historii torfowiska i walorach przyrodniczych tej części Parku dowiemy się z nowej tablicy edukacyjnej, której wykonanie zostało dofinansowane ze środków SANOK RUBBER COMPANY S.A. z siedzibą w Sanoku.

sanok_rubber.jpg
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer