PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN arrow Fundacja PGE

Fundacja PGE
10.04.2024.
Image 

Bieszczadzki Park Narodowy kontynuuje w 2024 roku współpracę z Fundacją PGE Polska Grupa Energetyczna, z siedzibą w Warszawie, w ramach realizacji działań z zakresu edukacji przyrodniczej.

W styczniu 2024 r. podpisaliśmy umowę darowizny na realizację projektu pn.: „Z wizytą w Bieszczadzkim Parku Narodowym – lepiej poznać, by skuteczniej chronić”. Fundacja PGE przyznała darowiznę w wysokości 78 500 zł na realizację działań edukacyjnych:

1. Program pn.: Kolorowe rozmowy z mieszkańcami naszej Ziemi - program edukacyjny - wykonanie na potrzeby realizacji programu i akcji edukacyjnych pamiątkowych widokówek edukacyjnych z rysiem Pędzelkiem i zakładek do książek.

2. Dzień Dziecka z BdPN akcja edukacyjna w Muzeum Przyrodniczym BdPN oraz w schronisku „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej – wykonanie odblasków z nadrukiem dla uczestników akcji.

3. Urodziny BdPN (3 i 4. Sierpnia 2024) – akcje edukacyjne w Muzeum Przyrodniczym BdPN oraz w schronisku „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej – wykonanie zestawów pomocy dydaktycznych dotyczących poznawania lasu, Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Polskich Parków Narodowych.

4. Wykonanie znaczków (pinsy) „Tropicieli dzikiej przyrody” dla uczestników edukacyjnej gry terenowej.

5. Rodzinna Mapa edukacyjna turystyczno-przyrodnicza wraz z Informatorem. Wydawnictwo będzie składać się z dwóch części – Mapy i Informatora - włożonych w przeźroczystą okładkę z kieszonkami. Mapa będzie dwustronna i będzie zawierać oprócz podkładu mapowego ciekawostki, które warto odwiedzić na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego i terenu przylegającego (otulina), system ścieżek przyrodniczych, czas przejść, infrastrukturę edukacyjną i turystyczną. Z drugiej strony będą krótkie opisy przyrodnicze i grafiki oraz zdjęcia. Informator będzie zawierać m.in. zasady zwiedzania BdPN, opis ścieżek przyrodniczych i szlaków wraz z rycinami i zdjęciami, opis wybranych atrakcji przyrodniczych i kulturowych, opis wybranych obiektów związanych z edukacją i turystyką, informację turystyczna i zasady bezpieczeństwa w górach.

6. Wykonanie stanowisk - pulpitów edukacyjnych przy torfowisku w Wołosatem – edukacyjna ścieżka przyrodnicza „Salamandra”. Wykonanie 7 stanowisk edukacyjnych przeznaczonych do poznawania roślin znajdujących się w części udostępnianej do zwiedzania w obrębie ścieżki przyrodniczej Salamandra przy torfowisku Wołosate.

Zakończenie realizacji projektu planujemy w IV kwartale 2024 r. Jesteśmy przekonani, że realizacja przedsięwzięcia wzmocni działania edukacyjne Bieszczadzkiego Parku Narodowego i przyczyni się do skuteczniejszej ochrony przyrody Parku.

 
spacer
Nowości
lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer