PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
RUSZAJCIE NA DZIKĄ ODYSEJĘ I ODKRYJCIE POLSKIE PARKI NARODOWE
11.08.2023.

grafika_strona_dzikiej_odysei_2_min.jpg „Jak tu jest pięknie! Odwiedźmy wszystkie parki narodowe!” – tak brzmi pełne zachwytu odkrycie, które często wypowiadamy podczas pobytu w jakimś parku. Otoczeni pięknem dzikiej przyrody, jesteśmy gotowi na przygodę, podejmujemy nawet pierwsze wyzwania, lecz z czasem to marzenie traci na mocy, motywacja spada i w natłoku codziennych zadań przerywamy tę epicką wyprawę. Innym razem szukamy jakichś niezwykłych atrakcji turystycznych, zagranicznych wyjazdów, dalekich podróży, aby znaleźć dla siebie i swojej rodziny sposób na wspólną radość, przygodę i niezapomniane wspomnienia. 

W jednym i w drugim przypadku przyświeca ten sam cel: chcemy odkryć coś wyjątkowego, przeżyć niesamowite chwile i dać dzieciom to, co najcenniejsze. Wychodząc naprzeciw marzeniom i znając trudy poszukiwania czegoś niepowtarzalnego, zapraszamy Was na Dziką Odyseję® – pełną przygód wyprawę odkrywania wszystkich 23 polskich parków narodowych. Połączyliśmy ze sobą wyspy parków narodowych w jeden świat. Z dwudziestu trzech wątków historii naturalnej stworzyliśmy jedną opowieść, a z siedemdziesięciu wyzwań skomponowaliśmy jedno doświadczenie – odkrywcze doświadczenie, które zapamiętacie do końca życia. Wszystkie informacje i materiały edukacyjne znajdziecie na stronie internetowej: https://dzikaodyseja.pl/ . To dwanaście gigabajtów inspirujących materiałów, które wprowadzą Was w świat dzikiej przygody.

Zobaczcie dzienniki ekspedycyjne rodzin, które już tego dokonały! To jest naprawdę realne, aby z dziećmi odwiedzić 23 parki narodowe – możliwe nawet wtedy, jeżeli tworzycie sporą gromadkę. W skarbcu rodzinnych wspomnień zamieściliśmy ponad czterysta relacji: filmy, podcasty, wpisy blogowe i wszelaką twórczość. Ten skarbiec to nieoceniony bank inspiracji.

Mamy dla Was konkretną propozycję! Odkrywczą ekspedycję do 23 polskich parków narodowych można zaprojektować na astronomiczną ilość sposobów. Ułatwiamy ten proces, prezentując jedną z tras. W planowaniu Dzikiej Odysei® czujcie się swobodni – jeżeli chcecie zaprojektować swoją unikatową trasę, zróbcie to!

Nie zostawimy Was samych w organizacji tego epickiego przedsięwzięcia.Pobierzcie poradnik i przygotujcie się z nami. Dla wszystkich dociekliwych mamy także opowieści o tym, czym jest Dzika Odyseja® i jak powstawała przez ostatnie 10 lat. Nie zatrzymujemy się jednak tylko na historii samej przyrody, ale patrzymy szeroko i za horyzont– dostrzegamy stuletnie dziedzictwo idei parków narodowych w Polsce, dziedzictwo, które w jakiś sposób tworzymy. Dlaczego jest to twórczy proces? Bo do obchodów stulecia idei mamy jeszcze niecałe 9 lat. Odwiedzajcie zatem stronę internetową, ruszajcie na Dziką Odyseję® i odkrywajcie z nami polskie parki narodowe. Niebawem oddamy w Wasze ręce kolejne narzędzie. Obiecujemy – będzie dziko!

Na Dziką Odyseję zapraszają: Krystian Tyrański, strategiczni partnerzy – Polskie Parki Narodowe i PKO Bank Polski oraz patron medialny: Polskie Radio Dzieciom. Do zobaczenia w parkach narodowych, pa, pa! Niezapomniana przygoda trwa!

 
spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer