PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
Program praktyk studenckich w Bieszczadzkim Parku Narodowym 2007
16.04.2007.

Program praktyk studenckich w Bieszczadzkim Parku Narodowym 2007 Przeznaczony dla studentów kierunków przyrodniczych szkół wyższych   Informujemy, że przyjęcia na praktyki mogą odbyć się w w terminach podanych w poniższej tabeli , po spełnieniu warunków określonych w tabeli. Ilość miejsc ograniczona.

Organizator

Opiekun

Miejsce

Termin

Liczba miejsc

Praktyka przeznaczona dla studentów specjalizacjiRamowy Program

Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych 

Opiekun:Dr Ryszard Prędkirpredki@bdpn.pl 

Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach

2-15 lipca 2007

6 osób (wymiennie) Wołosate

Obiekt przy leśniczówce Leśnictwa Tarnica

2-15 lipca 2007

6 osób (wymiennie) 

Ochrona Środowiska 11. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2. Zapoznanie z Ośrodkiem Naukowo-Dydaktycznym BdPN i jego zapleczem muzealnym, naukowym i dydaktycznym.3. Realizacja programu monitoring ruchu turystycznego na obszarze parku:- pomoc w pomiarach powierzchniowych uszkodzeń pokrywy glebowej i szaty roślinnej na szlakach pieszych (Rejon Połoniny Wetlińskiej i Smereka, Gniazdo Tarnicy i Halicza, Mała i Wielka Rawka, Połonina Caryńska),- badania ankietowe zwiedzających park, - inwentaryzacja i ocena funkcjonowania technicznych zabezpieczeń oraz oznakowań na pieszych szlakach turystycznych BdPN.- pomoc w realizacji monitoringu fotograficznego obszaru Parku4. Wykonanie prac technicznych na rzecz Parku:- pielęgnacja roślin przy stacji w Suchych Rzekach, - oczyszczenie oczek wodnych (ścieżka przyrodnicza Suche Rzeki Smerek, ścieżka przyrodnicza Wołosate-Tarnica),- sprzątanie szlaków,- konserwacja niektórych zabezpieczeń ochronnych na szlakach,

Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych 

Opiekun:Mgr Adam Szary a.szary@wp.pl 

Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach

2-15 lipca 2007

4 osoby 

Botanika, kierunki przyrodnicze11. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2. Zapoznanie z Ośrodkiem Naukowo-Dydaktycznym BdPN i jego zapleczem muzealnym, naukowym i dydaktycznym.3. Urządzanie i pielęgnacja ogrodu botanicznego- prace nad namnażaniem i przesadzaniem roślin,- opis gatunków w ogródku dydaktycznym,- pielęgnacja istniejących kwater oraz zakładanie nowych.4. Zbiór roślin do kolekcji zielnikowej - pozyskiwanie materiału w terenie,- oznaczanie i opis zebranych egzemplarzy,- suszenie i przygotowanie do zdeponowania w zielniku BdPN5. Monitoring zbiorowisk nieleśnych w krainie dolin- zakładanie powierzchni badawczych,- sporządzanie zdjęć fitosocjologicznych,- mapowanie rozmieszczenia płatów roślinności i populacji.6. Inwentaryzacja stanowisk rzadkich gatunków naczyniowych w BdPN- penetracja terenu w poszukiwaniu ciekawych znalezisk,- dokładna lokalizacja stanowisk na mapie,- dokumentacja fotograficzna i fitosocjologiczna

Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych

Opiekun:  Dr inż. Stanisław Kucharzyk skucharzyk@bdpn.pl 

Terenowa Stacja Edukacji Ekologicznej w Suchych Rzekach

2-15 lipca 2007

6 osób 

Leśnictwo, Akademia Rolnicza11. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2. Zapoznanie z Ośrodkiem Naukowo-Dydaktycznym BdPN i jego zapleczem muzealnym, naukowym i dydaktycznym.3. Zapoznanie się ze zróżnicowaniem flory i leśnych zbiorowisk roślinnych na terenie Parku:-zbiór roślin do kolekcji zielnikowej (pozyskiwanie materiału w terenie,oznaczanie i opis zebranych egzemplarzy, suszenie i przygotowanie do zdeponowania w zielniku BdPN);-wykonanie zdjęć fitosocjologicznych na monitoringowych powierzchniach kołowych.4. Zapoznanie się z problemami i metodami ochrony ekosystemów leśnych:-ochrona naturalnych procesów, -ochrona czynna (przebudowa i regulacja struktury drzewostanów).5. Realizacja programu monitoring drzewostanów na obszarze parku:- zapoznanie z metodyką monitoringu,- pomoc w pomiarach drzewostanów na powierzchniach kołowych statystycznego-matematycznego systemu kontroli drzewostanów, - pomiar współrzędnych powierzchni kołowych za pomocą GPS,- renowacja oznaczeń powierzchni kołowych.6. Wykonanie prac technicznych na rzecz Parku:- pielęgnacja roślin w ogródku botanicznym w Suchych Rzekach, - sprzątanie szlaków,

Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Ustrzykach Dolnych 

Opiekun: Mgr Marek Hollym.holly@bdpn.pl 

TSEE Suche Rzeki

2-15 lipca 2007

4 osoby

Entomologia, kierunki przyrodnicze11. Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2. Zapoznanie z Ośrodkiem Naukowo-Dydaktycznym BdPN i jego zapleczem muzealnym, naukowym i dydaktycznym.3. Zapoznanie się ze zróżnicowaniem entomofauny na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego.4. Analiza zgrupowań owadów kambiofagów i ksylofagów w różnych fazach rozwojowych buczyny karpackiej na terenie BdPN: - Wprowadzenie w zakres metodyczny zagadnienia- Wyznaczanie powierzchni badawczych - Zbiór materiału w obrębie wyznaczonych powierzchni badawczych.5. Monitoring fauny melitofagów  (trzmiele, motyle, chrząszcze) w obrębie wybranych transektów na terenie BdPN.- Zapoznanie z metodyką monitoringu - Prace na transektach

Ośrodek Informacyji i Edukacji Turystycznej w Lutowiskach

Opiekun: Inż. Wojomir Wojciechowski Bożena Rudziak brudziak@bdpn.pl  

Lutowiska OIE2  

Maj - 4 osoby 

Czerwiec - 4 osoby 

Wrzesień - 4 osoby 

Kierunki związane z zagospoda-rowaniem turystycznym i pokrewne 11.    Zapoznanie ze strukturą organizacyjną i głównymi zadaniami ochronnymi Bieszczadzkiego Parku Narodowego.2.    Zapoznanie z pracą Ośrodka Informacyjno-Edukacyjnego BdPN w Lutowiskach3.    Konserwacja oznakowań szlaków pieszych,, narciarskich, konnych,4.    Przygotowanie pieszych szlaków dla turystyki – demontaż otyczkowania (maj),5.    Przygotowanie pieszych szlaków dla turystyki narciarskiej – otyczkowanie szlaków pieszych (wrzesień),6.    Utrzymywanie czystości na szlakach turystycznych,7.    Drobne prace konserwatorskie na szlakach,8.    Monitoring ruchu samochodowego.

ZHKH – stadnina

Opiekun:Mgr inż. Agnieszka Bordzoł abordzol@bdpn.pl 

ZHKH – stadninaWołosate

Stanica w Tarnawie Niżnej(namiot)

(po 4 osoby w każdym miejscu)Czerwiec- 4 osoby 

Lipiec - 4 osoby 

Sierpień - 4 osoby 

Wrzesień - 4 osoby

studenci zootechniki (dla innych kierunków -warunkowo -posiadanie uprawnień instruktora rekreacji ruchowej ze spec. jazda konna) 31.    Zapoznanie ze strukturą organizacyjną ZHKH (liczebność i struktura stada, identyfikacja koni, pomieszczenia i ich wyposażenie, organizacja pracy-pory odpasów, treningów itp.).2.    Zasady pracy hodowlanej – dokumentacja, przeglądy hodowlane.3.    Wykonywanie prac gospodarczych na terenie stadniny.4.    Wykonywanie zabiegów zoohigienicznych i pielęgnacyjnych u koni.5.    Normowanie, przygotowanie i zadawanie pasz dla zwierząt.6.    Organizacja sezonu pastwiskowego.7.    Konserwacja uprzęży i sprzętu jeździeckiego.8.    Praca z młodymi końmi.9.    Pomoc w realizacji usług z zakresu górskiej turystyki jeździeckiej i rekreacji konnej. 
1 Uczestnicy praktyki są zobowiązani do opłaty za każdy nocleg w cenie 10 PLN (50% kosztów). Studenci powinni zabrać ze sobą: śpiwór, ubiór terenowy oraz stosowne ubranie robocze, ze względu na przewidziane prace fizyczne. 

2 Ośrodek Informacyjno-Edukacyjny w Lutowiskach może przyjąć 24 osoby w sezonie, przy założeniu, że praktyka jest 2-tygodniowa, w przypadku, gdy jest to praktyka 4 tygodniowa – 12.

 

3 Uczestnicy praktyki powinni zabrać ze sobą: śpiwór, ubranie robocze, toczek lub kask do jazdy konnej, „niezbędnik”(kubek, sztućce itp.). Za Nocleg BdPN nie pobiera opłaty.

 
spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer