PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
NFOŚIGW
Przedsięwzięcia
Wyszukiwarka
Logowanie

Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN arrow Przedsięwzięcia arrow 18/2020/Wn50/EE-BS/D

18/2020/Wn50/EE-BS/D
Opis wniosku
10.12.2018.

„Remont, modernizacja i doposażenie

Ośrodka Edukacji Ekologicznej

wraz z Muzeum Przyrodniczym

Bieszczadzkiego Parku Narodowego

w Ustrzykach Dolnych”

Celem przedsięwzięcia pn. „Remont, modernizacja i doposażenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych” jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej i kształtowanie postaw ekologicznych społeczeństwa poprzez uatrakcyjnienie programu edukacji ekologicznej o nowoczesne ekspozycje muzealne oraz doposażenie i likwidacje barier architektonicznych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej z Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego wraz z dostosowaniem obiektu do współczesnych standardów. Projekt umożliwi poprawę warunków edukacji osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez instalację windy dla osób niepełnosprawnych, budowę łazienki dla osób niepełnosprawnych, zakup specjalnego mikrobusu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.

Obecnie wykończenie Ośrodka i ekspozycji muzealnych jest przestarzałe, nieestetyczne i nieekonomiczne, odbiegające od dzisiejszych standardów. Brakuje na rynku usług w Bieszczadach specjalnego środka transportu z platformą do podnoszenia i przewożenia wózków osób niepełnosprawnych – dla grup chcących zwiedzić muzeum wraz zajęciami w Ośrodku i zajęciami terenowymi na terenie Parku. Potrzeba ta jest uwarunkowana odległościami pomiędzy Ośrodku i zajęciami terenowymi na terenie Parku. Potrzeba ta jest uwarunkowana odległościami pomiędzy Ośrodkiem wraz z Muzeum Przyrodniczym a innymi obiektami edukacyjnymi na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego (ok. 70 km od Ośrodka z Muzeum, a terenową Stacją Edukacji Ekologicznej w Wołosatem i ścieżkami edukacyjnymi).

Realizacja przedsięwzięcia będzie mieć bardzo ważne znaczenie dla prowadzenia edukacji ekologicznej w Bieszczadzkim Parku Narodowym i przyczyni się do uatrakcyjnienia oferty edukacyjnej Ośrodka Edukacji Ekologicznej, co stanowi jedno z ważniejszych zadań parku narodowego i daje gwarancję na trwałość projektu.

Przedsięwzięcie będzie realizowane poprzez następujące działania:

1. Opracowanie dokumentacji niezbędnej do realizacji przedsięwzięcia: m.in. programu funkcjonalno-użytkowego, scenariusza i założeń koncepcyjnych Muzeum Przyrodniczego, dokumentacji projektowej, kosztorysów inwestorskich.

2. Prace rozbiórkowe.

3. Roboty budowlane (łącznie ok. 4700 m3): budowa nowego ciągu schodów z parteru do piwnicy, montaż nowej okładziny na schodach, wykonanie szybu windowego, roboty murowe, ścianki działowe, stolarka drzwiowa i okienna, zabudowa szatni i punktu informacyjne wraz z wyposażeniem, posadzki.

4. Instalacje i urządzenia techniczne - instalacje kanalizacyjne, wodociągowe, gazowe, instalacje wentylacyjne i klimatyzacyjne, instalacje i urządzenia elektroenergetyczne, instalacje i urządzenia teletechniczne i techniki informacyjnej - systemy audiowizualne, nagłośnienie oraz montaż windy.

5. Wykonanie nowych ekspozycji muzealnych - zakup, dostawa i montaż wyposażenia elektronicznego i wyposażenia wystawienniczego (gabloty, ekspozycje dioram) wystaw stałych i sali konferencyjno - wystawienniczej.

6. Zakup specjalnego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych na 13-18, z wyposażeniem do przewozu wózków inwalidzkich.

7. Działania informacyjno-promocyjne projektu: produkcja i emisja spotu telewizyjnego (30 sek.), programu telewizyjnego (ok 12 min.) oraz spotu radiowego 30 sek. Emisja na antenie TVP 3 Rzeszów, ogólnopolskiej antenie TVP oraz antenie radiowej Polskiego Radia oddział w Rzeszowie, a także poprzez stronę internetową TVP3, radia i Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Na potrzeby kampanii informacyjno-promocyjnej zakupiony zostanie aparat fotograficzny (lustrzanka cyfrowa).

Wnioskodawca poniósł koszty związane z przygotowaniem dokumentacji projektowej od 07.12.2018 roku, stąd wnosi o uznanie ich za kwalifikowane przed datą zatwierdzenia uchwały.

Umowa nr 18/2020/Wn50/EE-BS/D o dofinansowanie przedsięwzięcia pn.: „Remont, modernizacja i doposażenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej wraz z Muzeum Przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych” - wartość całkowita - 5 014 131 zł, z czego dofinansowanie ze środków NFOŚiGW - 3 883 550 zł.

Aktualizacja:

Dnia 19.02.2021 r. został podpisany aneks do umowy zwiększający kwotę dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o 3 124 924 zł. W efekcie koszty całkowite na realizację całości przedsięwzięcia wyniosą następująco: Koszt całkowity 9 060 087 zł; wydatki kwalifikowane 7 377 341 zł, kwota dotacji z NFOŚiGW (95% wk) – 7 008 474 zł.Pozostałe koszty w wysokości około 2 051 613 zł, które stanowią 5% wydatków kwalifikowanych oraz wartość podatku Vat (wnk), ponosi Bieszczadzki Park Narodowy.

Galeria zdjęć:

 
Aktualizacja:

dofinansowanie_popr_m.jpgDnia 24.02.2022 r. został podpisany aneks do umowy zwiększający kwotę dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o 3 124 924 zł. W efekcie koszty całkowite na realizację całości przedsięwzięcia wyniosą następująco:

 

  • koszt całkowity 11 346 084,00 zł;
  • wydatki kwalifikowane 9 235 874,00 zł,
  • kwota dotacji z NFOŚiGW (95% wk) – 8 774 077,00 zł.

Pozostałe koszty w wysokości 2 051 613 zł, które stanowią 5% wydatków kwalifikowanych oraz wartość podatku Vat (wnk), ponosi Bieszczadzki Park Narodowy.

Aktualizacja:

Dnia 13.12.2022 r. został podpisany aneks do umowy przesuwający termin zakończenia umowy do 30.04.2023 r. oraz zwiększający kwotę dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o 203 050 zł. W efekcie koszty całkowite na realizację całości przedsięwzięcia wyniosą następująco:

  • Koszt całkowity 11 939 704,00 zł;
  • wydatki kwalifikowane 9 718 536 zł,
  • kwota dotacji z NFOŚiGW (92% wk) – 8 977 127 zł.

Pozostałe koszty w wysokości około 2 221 168 zł, które stanowią 8% wydatków kwalifikowanych oraz wartość podatku VAT (wnk), ponosi Bieszczadzki Park Narodowy.

 
spacer
Nowości
lawiny.jpg

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 
Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer