PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
Wystawa fotograficzna MRB "Karpaty Wschodnie"
29.05.2014.

ImageZapraszamy wszystkich zainteresowanych do obejrzenia wystawy fotograficznej pt. Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” – nasze wspólne dziedzictwo w Ośrodku Naukowo-Dydaktycznego Bieszczadzkiego Parku Narodowego (Muzeum Przyrodnicze) przy ul. Bełskiej 7 w Ustrzykach Dolnych. Wystawa prezentuje osobliwości przyrodnicze i kulturowe obszaru przygranicznego wchodzącego w skład MRB „Karpaty Wschodnie”. Na wystawie znajdą się zdjęcia tak rzadkich gatunków, jak: wilka, niedźwiedzia, rysia, żubra, sóweczki, węża Eskulapa czy roślin i siedlisk, w tym połonin w różnych porach roku, z gatunkami wysokogórskimi i wschodniokarpackimi oraz obiekty kulturowe – zabytkowe cerkwie i krajobraz kulturowy wsi po stronie polskiej, słowackiej i ukraińskiej.

W muzeum przyrodniczym Bieszczadzkiego Parku Narodowego znajdują się ponadto wystawy stałe pokazujące m.in. bogactwo świata zwierząt i roślin Bieszczadów. Zapraszamy!

Wystawa Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie” – nasze wspólne dziedzictwo wraz z katalogiem jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013

 

 
Warsztaty edukacyjne
20.05.2014.

ImageBieszczadzki Park Narodowy zaprasza do uczestnictwa w warsztatach edukacyjnych dla społeczności lokalnej nt. „Wykorzystanie zasobów przyrodniczych parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000 do celów turystyki i edukacji, na przykładzie Tatrzańskiego Parku Narodowego". Odbędą się one w dniach 2-5 lipca 2014. 

Czytaj całość…
 
Mieszkańcy NATURY w Muzeum Przyrodniczym
05.05.2014.

ImageW odludnych zakątkach karpackiej puszczy żyją niezwykli mieszkańcy - niedźwiedzie, żubry, rysie, wilki… Prowadzą skryty tryb życia i dlatego w lesie najczęściej dostrzegamy tylko ślady ich obecności. Jest jednak takie miejsce w Bieszczadach, gdzie ten tajemniczy świat niedostępnej przyrody można bliżej poznać, stanąć oko w oko z żubrem lub wilkiem, czy też porównać się z wielkością niedźwiedzia – króla karpackiej puszczy. Takim miejscem jest Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych, gdzie dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas „zerowych” realizowany jest program „Kolorowe rozmowy z mieszkańcami naszej Ziemi” pt.: „Mieszkańcy NATURY”.

Czytaj całość…
 
Długi weekend w Parku
07.05.2014.

ImageMimo niesprzyjającej aury w sobotę i niedzielę wielu turystów wybrało się na szlaki BdPN. Ogółem w okresie od 1-szego do 4 maja zanotowano 20 129 wejść na szlaki i ścieżki przyrodnicze. To o ponad 25% więcej niż notowano w kilku ostatnich latach. Tradycyjnie już najwięcej osób rozpoczynało swoje wędrówki w Wołosatem (3 473 osób poszło w kierunku Tarnicy, 996 - w kierunku Przełęczy Bukowskiej i Rozsypańca). Popularne były również wejścia w Wetlinie Starym Siole (1 709 osób) oraz na Przełęczy Wyżniańskiej (wejście na Rawki) – 1 550).

W tym roku BdPN uruchomił dla zwiedzających szereg obiektów sanitarnych w węzłowych dla ruchu turystycznego punktach. Obiekty wykonano w ramach projektu POIS.05.01.00-00-161/09 pt. Budowa obiektów małej infrastruktury drewnianej w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Dzięki środkom UE (EFRR) i 15% wkładowi budżetu RP za kwotę 2,7 mln PLN wykonano łącznie 34 obiekty, w tym 11 sanitarnych, 20 obiektów obsługi ruchu turystycznego oraz 3 wiaty ogniskowe. Na Przełęczy Bukowskiej funkcjonuje od końca 2013 roku pierwszy w kraju sanitariat typu alpejskiego wybudowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy URP/SPPW/2.2/KIK/31.

 
Konkurs fotograficzny
23.04.2014.

ImageBieszczadzki Park Narodowy serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt.: „Osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe polskich parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000” .

Głównym celem tej ogólnopolskiej imprezy edukacyjnej jest uwrażliwienie na piękno najcenniejszych fragmentów przyrody ojczystej, do ochrony których powołano parki narodowe oraz na problematykę związaną z ich udostępnianiem, ochroną przyrody i akceptacją społeczną. Konkurs zachęci do wycieczek terenowych, obserwacji świata przyrody i bezpośredniego jej poznawania.

Czytaj całość…
 
Ogłoszenie
23.04.2014.

Muzeum Przyrodnicze będzie czynne w dni świąteczne - 1 i 3 maja 2014 r. w godz. 9-17.00.

Zapraszamy!

 
Droga Krzyżowa 2014
23.04.2014.

W Wielki Piątek, 18 kwietnia odbyła się coroczna Droga Krzyżowa na Tarnicę. Służba Parku monitorowała i zabezpieczała szlaki dojścia do kopuły szczytowej. Ogółem  w kierunku Tarnicy do godz. 13.00 udało się 4180 osób, w tym: z Wołosatego 2614 (z czego przez Rozsypaniec 520), z Ustrzyk Górnych 1076, z Mucznego i Pszczelin Widełek 490. Prawie 200 osób poszło w kierunku krzyża na górę Smerek.

Bieszczadzki Park Narodowy dziękuje za przestrzeganie zasad zwiedzania.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer