PL.png EN.png spacer
spacer

header Bieszczadzki
Park Narodowy

Serwis internetowy

ppn.pnglogo-mab.pnglogo-medal.pngWorld_Heritage_Logo_global.png
header
bip.png
Menu główne
Bieszczadzki PN
Przyroda BdPN
Plan ochrony
Ochrona przyrody
Nauka
Edukacja
Turystyka
Przetargi
Mapy - GIS
Galerie
Poczta
Projekty unijne
Fundusze Szwajcarskie
Fundusz Leśny
Współpraca PL-SK
Fundacja PGE
Natura 2000
Biuletyn BdPN
Praktyki studenckie
Wolontariat
Archiwum wiadomości
Wydawnictwa
Wyd. naukowe Wyd. edukacyjne
Obszar pobierania
Wyszukiwarka
Logowanie





Nie pamiętam hasła
Konto? Zarejestruj się!
Panel Rys pedzelek okienko.jpg

WOKOL-KREMENAROSA-BANER.jpg
duza_rodzina.png
Folder
folder.jpg
 
Bieszczadzki PN

muzeum_baner.png KONKURS2023.jpg
Zmarł prof. dr hab. Zygmunt Denisiuk
13.07.2017.

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 6 lipca 2017 r. zmarł prof. dr hab. Zygmunt Denisiuk wieloletni zasłużony pracownik naukowy Zakładu Ochrony Przyrody i Zasobów Naturalnych PAN i Instytutu Ochrony Przyrody PAN (od 1993 r.).

Autor wielu publikacji naukowych z zakresu botaniki, łąkarstwa i ochrony przyrody, długoletni redaktor „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”, głęboko zaangażowany w sprawy ochrony przyrody w Polsce, pomysłodawca i współtwórca powołania wielu parków narodowych i rezerwatów przyrody.

Jeden "ojców założycieli" Międzynarodowego Rezerwatu Biosfery "Karpaty Wschodnie" i autor wielu opracowań dotyczących Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Pokój jego duszy. Requiescat in pace.

denisiuk.jpg

 Prof. Zygmunt Denisiuk (na zdj. trzeci od lewej), w 2013 r. został wyróżniony Bieszczadzkim Niedźwiedziem.

 
Wystawa w OIiET BdPN w Lutowiskach
13.07.2017.

ImageZapraszamy do obejrzenia wystawy Marka Kołodziejczyka w naszym Ośrodku w Lutowiskach. Na wystawę składa się z około 20 prac. Rysunki wykonane zostały farbami akwarelowymi i akrylowymi. Przedstawiają gatunki ssaków i ptaków. Inspiracją artysty było bliskie sąsiedztwo niezwykłych pod względem przyrodniczym miejsc i ekosystemów, które pozwoliło rozwijać mu jego pasję obcowania z dziką przyrodą. Zdobyta wiedza oraz wrodzona wrażliwość artystyczna pozwala przedstawiać autorowi zachowania zwierząt w ich naturalnym środowisku.

Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Informacji i Edukacji Turystycznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Lutowiskach od poniedziałku do piątku w godz. 7 30 - 1530.

 
Szlachta i ziemiaństwo w Bieszczadach
10.07.2017.

ImageBieszczadzki Park Narodowy zaprasza do udziału w prelekcji na temat „Szlachta i ziemiaństwo w Bieszczadach”, która odbędzie się 14 lipca 2017 r. (piątek) o godz. 1800 w Ośrodku Naukowo – Dydaktycznym BdPN w Ustrzykach Dolnych (budynek Muzeum Przyrodniczego); ul. Bełska 7. Prelekcję poprowadzi dr Łukasz Bajda – historyk, przewodnik beskidzki, autor książki pt. „Szlachta w Bieszczadach i na Pogórzu. Czasy saskie i stanisławowskie”.

Podczas „Wakacyjnych spotkań z przyrodą” będą losowane upominki (wydawnictwa i gadżety BdPN). Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem (tel. 013 461 10 91; e-mail: ond@bdpn.pl; www.bdpn.pl.). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 
Strażnicy Gór
03.07.2017.

ImageW lipcu i sierpniu rozpoczynamy pierwszą edycję nowego programu "Strażników Gór", z udziałem słowackich uczestników z terenu Parku Narodowego Połoniny. W pierwszym etapie uczestnicy trzech turnusów będą poznawać przyrodę chronioną w sąsiadujących ze sobą po obydwu stronach granicy parkach narodowych, by móc potem opowiadać o niej innym osobom, spotkanym na szlaku i troszczyć się o jej zachowanie. „Strażnicy Gór” będą ubrani w koszulki i czapeczki z logo programu. Pierwsza edycja realizowana jest w ramach programu Polska-Słowacja INTERREG VA 2014-2020. Europejska Współpraca Terytorialna 2014-2020.

 
Lasy pierwotne Bieszczadów - na tropie mitów
29.06.2017.

ImageBieszczadzki Park Narodowy zaprasza do udziału w prelekcji na temat „Lasy pierwotne Bieszczadów - na tropie mitów”, która odbędzie się 7 lipca 2017 r. (piątek) o godz. 1800 w Ośrodku Naukowo – Dydaktycznym BdPN w Ustrzykach Dolnych (budynek Muzeum Przyrodniczego); ul. Bełska 7. O historii i teraźniejszości lasów bieszczadzkich opowie dr Stanisław Kucharzyk, botanik i leśnik, kierownik Działu Badań Naukowych i Planowania Ochrony Przyrody w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Podczas „Wakacyjnych spotkań z przyrodą” będą losowane upominki (wydawnictwa i gadżety BdPN). Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt z organizatorem (tel. 013 461 10 91; e-mail: ond@bdpn.pl; www.bdpn.pl.). Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 
Nabór na stanowisko specjalisty ds. Udostępniania Parku i Komunikacji Społecznej
28.06.2017.
Bieszczadzki Park Narodowy informuje, że przeprowadza nabór w trybie konkursowym na stanowisko specjalisty ds. Udostępniania Parku i Komunikacji Społecznej. Aplikacje (CV, opis przebiegu dotychczasowej pracy zawodowej), należy składać do dnia 5 lipca 2017 roku, do godz. 15.00, elektronicznie na adres dyrekcja@bdpn.pl.

Wymagania kwalifikacyjne:

- wykształcenie wyższe,

- dobra znajomość języka angielskiego,

- biegła obsługa pakietu MS Office,

- prawo jazdy kategorii B

- doświadczenie w przygotowaniu wniosków aplikacyjnych do funduszy celowych lub gotowość do sporządzania tego typu dokumentacji.

- posiadanie ogólnej wiedzy na temat ochrony zasobów przyrodniczych Bieszczad Wysokich oraz sposobów ich turystycznego wykorzystania.

Miejsce pracy: Ośrodek Informacji i Edukacji Turystycznej BdPN w Lutowiskach (60% czasu pracy), teren Parku (40% czasu pracy).

W dniu 10 lipca w Dyrekcji BdPN w Ustrzykach Górnych o godz. 10.00 zostaną przeprowadzone rozmowy kwalifikacyjne z kandydatami.

Dyrekcja BdPN

 
Nagrody dla uczestników programu "Moje Bieszczady"
06.06.2017.
Image

Bieszczadzki Park Narodowy informuje o zakończeniu XVIII edycji programu „Moje Bieszczady”. W roku szkolnym 2016/17 do udziału w programie „Moje Bieszczady” zgłosiło się 204 uczniów i 17 nauczycieli z 16 szkół podstawowych. Wszyscy uczniowie otrzymali pakiety zadań na cztery pory roku. Pakiet letni może być realizowany do końca wakacji. Każda grupa miała możliwość bezpłatnego zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego. Ci, którzy nie skorzystali z tej możliwości mogą zwiedzić muzeum do końca br. Każdy uczestnik programu, który pracował z pakietami zadań przez cały rok szkolny otrzymuje w nagrodę zestaw wydawnictw BdPN. Wszystkie grupy otrzymują zaświadczenia upoważniające do bezpłatnego wstępu na wybraną ścieżkę przyrodniczą w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Prosimy opiekunów o odebranie nagród i wręczenie ich uczniom jeszcze przed wakacjami. Nagrody można odbierać od wtorku do soboty w godzinach: 9 00 – 1700. Warunkiem otrzymania nagród jest dostarczenie sprawozdania z realizacji zadań zamieszczonych w pakiecie jesiennym, zimowym i wiosennym. Sprawozdanie można dostarczyć osobiście podczas odbioru nagród lub wysłać pocztą na adres: Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny BdPN, 38-700 Ustrzyki Dolne, ul. Bełska 7 (kontakt tel. 461 10 91, Beata Szary). Dziękujemy za współpracę i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej edycji programu „Moje Bieszczady”.

Pliki do pobrania:

Formularz sprawozdania

 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

spacer
Nowości
Infrastruktura i Środowisko
lawiny.jpg
Kamera internetowa
  • Widok na Tarnicę
  • Widok na Wielką Rawkę
  • Schron Turystyczny "Chatka Puchatka"
facebook-baner.pnginstagram-baner.png

android_baner.jpg

GORNY_SAN_BANER.jpg

Infrastruktura
infrastruktura_bdpn_m.png
monitoring.png

filmy2.png

Filmy:

 

audiobook2.png

Audiobooki:

 




Ministerstwo Klimatu i Środowiska n2000.png nfos-dofinansowano.png Lasy Państwowe plsk-boczny.png

Administrator: Maciej Leń

© 2024 Bieszczadzki Park Narodowy

Deklaracja dostępności

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
spacer